According to Julie

Oslo-favoritt: Underwater Pub (også kjent som Opera-puben)

Leave a comment

Underwater Pub trappen

Foto: Morten F. via Flickr, CreativeCommons

Underwater Pub er tilsynelatende en ganske vanlig pub: nesten som en brun pub, bare at den er turkis. Undervannstema selvfølgelig, hvilket betyr at det henger en båt i taket, og at du kan få vin (rødvin, hvitvin og cava) servert fra dykkertank. Men det som skiller Underwater Pub fra alle andre utesteder jeg har vært på:

På tirsdager og torsdager er det live opera her.

Det kommer sangere, ofte fra Den Norske Opera, og synger, gratis (i hvert fall gratis for gjestene). Mellom de fire settene med arier og andre utdrag fra operaer, kan du prate og bestille i baren. Der kan du også kjøpe mat fra take-away stedene i nabolaget. Jeg anbefaler “Plutselig Kylling” fra Pizza Plutselig.

Hele opplevelsen er avslappet – ja, selv om det er opera. Dermed er det en god introduksjon til musikken.

Underwater har vært stamstedet mitt i lengre perioder, og (nesten) alle jeg har tatt med meg har elsket det.

Førstkommende torsdag er siste operakveld før sommeren, men Underwater er hyggelig også når det ikke er opera. Og til høsten ser jeg frem til å nyte pizza, øl og musikk.

Facebook-gruppen kan du følge med på hvem som synger og hva som skjer ellers på Underwater.

Hvor: Dalsbergstien 4, St. Hanshaugen

Flere Oslo-favoritter her

Underwater pub rezaUnderwater pub Julie

Bildet i svart/hvit viser pianisten Reza Aghamir. Fotografen er Kjeik. Bildet er funnet via Flickr (Creative Commons)                         

Bildet i farger viser meg og er tatt av min opera-skeptiske kollaga Martin Grevstad.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s